Oğulcan Tatar - Boris'in Yeri

Tarihi Yarımadada Tarihi Kahvaltı Mekanı; Boris’in Yeri

Boris’in Yeri 1936’da Boris Bey tarafından açılmış. 1996’da Boris Bey’in vefatının ardından, daha önce de burada çırak olarak çalışan üç kardeş tarafından işletilmeye devam ediyor. Günün her saati kahvaltı edilebilir diye düşünenler için gayet uygun bir yer. Sabah saat 06.30’dan akşam saat 21.00’a kadar açık olan Boris’in Yeri’ndeki deneyimimi sizlere aktarmak istiyorum.

Boris’in Yeri’ne nasıl gidilir?

Çatladıkapı’dan Zeytinburnu’ya giderken Kumkapı’dan tarihi surları geçip içeri girdikten sonra müsait bir park yeri bulursanız park etmelisiniz çünkü Boris’in Yeri’nde otopark mevcut değil. Dükkanın iç kısmında birkaç masa, kapı önünde de birkaç masa olmak üzere mütevazi bir kalabalığa hizmet veriyor burası.

Boris’in Yeri

Servis çok hızlı. Masaya oturup sipariş vermemizle soğuk servis edilen söğüş tabağı, zeytin tabağı, peynirler, bal ve kaymak anında geldi. Başka alternatifi bulunmayan beyaz ekmek sepeti de sıcak süt ve çayla beraber hızlıca yerini aldı.

Peynirlerden, baba tarafım Erzincan’dan gelen tulum peyniri çok hoşuma gitti. Bal-kaymak ise neredeyse her masada olan bir ürün. Kaymağı için çok iyi, balı için de iyi diyebilirim. Söğüş ve zeytinler de dükkanda beklentileri karşılayan ürünlerdi.

Yumurtalardan sucuklu ve pastırmalıyı ayrı ayrı deneyimledim. İkisi de gayet başarılı lakin bal-kaymağı gölgeleyemiyor.

Açıldığı günkü gibi kaymak, kadayıf, tereyağı ve yoğurtları kendileri yapıyor. Diğer ürünler ise dışarıdan tedarik ediliyor. Sadece kahvaltı mekanı değil, aynı zamanda beğendiğiniz ürünlerden istediğiniz gramajda satın alıp eve götürebilirsiniz, ben tulumu beğenip paketleyerek aldım.

Oğulcan Tatar - Boris'in Yeri

Boris’in Yeri Menü

Menü ve fiyatları da sizinle paylaşıyorum.

Boris’in Yeri İletişim

+90 212 517 22 56

Şehsuvar Bey, Ördekli Bakkal Sk. No:19, 34130 Fatih/İstanbul

https://www.instagram.com/borisinyerii1936/?hl=tr

Related Posts

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *